بهترین کابل لایتنینگ برای آیفون و آیپد

 

به‌روزرسانی تاریخ ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۲۰

ما گزارش سی.ان.ان مربوط به محصولات خطرناک آمازون‌بیسیکز را بررسی کردیم و به خاطر خطرات امنیتی موجود استفاده از گزینه‌های انتخابی اقتصادی قبلی خود را پیشنهاد نمی‌کنیم.

 

اکثر دستگاه‌های ساخت شرکت اپل، از آیفون‌ها گرفته تا مجیک ترک‌پد، برای شارژ شدن به کابل لایتنینگ نیاز دارند. اما کابل‌های تولیدی شرکت اپل اصلاً دوام کافی را ندارند و با وجودی که کابل‌های مورد تأیید اپل عملکردی مشابه با لوازم جانبی خود این شرکت را دارند، قیمت آن‌ها بیشتر از اکثر کابل‌های تولیدی شرکت‌های ثالث است. در اینجا چند کابل‌ لایتنینگ را بررسی کردیم تا بهترین گزینه‌ها را برای انواع نیازها ارائه کنیم و اگر از کابل همراه دستگاه اپلی خود راضی نیستید و یا می‌خواهید یک کابل پشتیبان داشته باشید می‌توانید از گزینه‌های ارائه شده استفاده کنید.

به نظر ما کابل یو.اس.بی C به لایتنینگ (در کنار شارژر یو.اس.بی C) بهترین گزینه شارژ دستگاه‌های اپلی برای اکثر افراد است. گرچه بسیاری از افراد غالباً گوشی‌ها و دیگر دستگاه‌های کوچک خود را با پورت‌های یو.اس.بی A شارژ می‌کنند اما سرعت  شارژ کابل یو.اس.بی C بیشتر است و روند استفاده از این کابل هم به سرعت رو به افزایش است. اما اگر هنوز آماده استفاده از کابل یو.اس.بی C نیستید و ضمناً سرعت‌های شارژ پایین‌تر مشکلی برای‌تان ایجاد نمی‌کند، توصیه‌‌هایی برای شما در استفاده از کابل‌های یو.اس.بی A به لایتنینگ داریم.

 

بررسی‌ انجام شده به شرح زیر است:

بهترین کابل یو.اس.بی C به لایتنینگ (اندازه ۳ فوت و ۶ فوت)

بهترین کابل بلند یو.اس.بی C به لایتنینگ (اندازه ۱۰ فوت)

بهترین کابل بلند یو.اس.بی A به لایتنینگ

بهترین کابل ۳ در ۱ با پورت‌های لایتنینگ، میکرو یو.اس.بی و یو.اس.بی C

چرا باید به ما اطمینان کنید

انتخاب‌های ما چطور انجام شده‌اند

بررسی‌های خود را چطور انجام داده‌ایم

مقایسه

مراقبت و نگهداری

 

 

بهترین کابل یو.اس.بی C به لایتنینگ ( اندازه ۳ فوت و ۶ فوت)

 

 

عکس از: سارا کوبوس

 

برترین انتخاب ما

کابل بلند یو.اس.بی C به لایتنینگ PowerLine II محصول آنکر

بهترین کابل لایتنینگ

این کابل بلند گواهی تأیید MFi و ساختی مقاوم دارد و گرفتن آن با دو انگشت راحت است و همچنین ضمانتی مادام العمر دارد. بعلاوه این کابل در کنار شارژری مناسب می‌تواند با بیشترین سرعت دستگاه‌تان را شارژ کند.

*قیمت ۱۷ دلار در سایت آمازون

* در زمان انتشار این مقاله قیمت آن ۱۵ دلار بود.

موجود در اندازه‌های دیگر: ۳ فوت

 

این کابل برای چه کسانی مناسب است: کسانی که کابلی عالی برای شارژ آیفون و دستگاه‌های دارای پورت لایتنینگ با بالاترین سرعت‌ ممکن می‌خواهند.

چرا این کابل عالی است: اولین و مهم‌ترین دلیل رتبه برتر کابل یو.اس.بی C به لایتنینگ PowerLine II شرکت آنکر (۶ فوت) پشتیبانی آن از بالاترین سرعت‌های شارژ است. کابل PowerLine II در کنار پورت یو.اس.بی C با قابلیت ارائه توان حداقلی ۱۸ وات، شبیه به پورت‌های بسیاری از لپتاپ‌ها، پاوربانک‌ها و شارژرهای دیواری، می‌تواند گوشی آیفون را تا سه برابر سریع‌تر از کابل یو.اس.بی A به لایتنینگ شارژ کند.

این کابل گواهی تأیید MFi را دارد، بنابراین اپل تأیید کرده که این کابل (برای شارژ و انتقال داده‌ها) عملکرد بهینه‌ای با دستگاه‌هایش دارد. کابل‌های لایتنینگی که این گواهی را ندارند، مثلاً کابل‌هایی که احتمالاً از پمپ بنزین تهیه می‌کنید، بی‌دلیل ارزان نیستند و این ریسک وجود دارد که سرعت شارژ پایین‌تری را تجربه کنید و حتی به دستگاه‌های خود ‌آسیب بزنید.

 

 

آنکر نوار خوش‌دستی روی کابل‌های خود تعبیه کرده تا وقتی کابل را جمع می‌کنید به عنوان نگه دارنده آن عمل کند.

عکس از: سارا کوبوس

کابل ۳ فوتی نازک و جمع و جور است و می‌توان آن را به گونه‌ای جمع کرد که در جیب یا کیف پول قرار گیرد. کابل ۶ فوتی وقتی جمع می‌شود کمی ضخیم‌تر است و بهتر است روی میز کار یا کنار تجهیزات شارژ قرار گیرد.

غلاف لاستیکی روی کابل PowerLine II صاف و در عین حال چسبناک و کاملاً با دوام است و بعد از بیش از یک سال فرسودگی و سائیدگی همچنان عملکرد بی‌نقصی دارد. سَری‌های کابل، یعنی بخش‌هایی که فیش فلزی را به بدنه کابل اتصال می‌دهند، قوی‌ترین و خوش‌دست‌ترین نوع در میان کابل‌های بررسی شده توسط ما بودند. سری‌ها که از یک تکه لاستیک با بافت مات ساخته شده‌اند، در زمان اتصال و قطع فیش فضایی کافی را برای قرارگیری دو انگشت ارائه می‌کنند و وجود این ویژگی بهترین روش برای جلوگیری از فرسوده شده و شکسته شدن است . وقتی هر دو انتهای کابل را به دستگاه‌های متنوعی متصل کردیم متوجه شدیم که با کمترین میزان لق زدن و بدون حرکت در جای خود باقی می‌مانند و اتصالی مقاوم برای شارژ و انتقال داده‌ها را تضمین می‌کنند.

مولفه‌ غیرضروری اما ارزشمند این کابل نوار پارچه‌ای چسبی آن است. استفاده از آن آسان و ساده است و می‌توانید مطمئن باشید که کابل جمع شده در کیف شما باز نمی‌شود و یا به کلاف سردرگمی در زیر میز شما تبدیل نمی‌شود.

هر دو اندازه کابل در رنگ‌های مشکی و سفید عرضه شده و اندازه ۶ فوتی آن به رنگ سبز ارتشی نیز عرضه می‌شود. در زمان نوشتن این مقاله قیمت هر دو کابل نسبت به کابل شرکت اپل کمتر است. بعلاوه اینکه کابل‌ها ضمانت مادام العمر شرکت آنکر را دارند.

نقص‌هایی که البته خیلی جدی نیستند: کابل آنکر به نازکی دیگر کابل‌های بررسی شده از جمله کابل خود اپل نیست و این مورد یکی از انتقادهای ما به آن است. اما از آنجاییکه این کابل همچنان یکی از جمع و جورترین گزینه‌ها است و در مقام مقایسه از تمام جنبه‌ها بهتر است، با کمی ضخامت بیشتر آن کنار می‌آییم.

 

بهترین کابل بلند یو.اس.بی C به لایتنینگ (۱۰ فوت طول)

 

عکس از: سارا کوبوس

 

گزینه انتخابی سطح بالا

 

کابل یو.اس.بی C به لایتنینگ نوماد با غلاف کِولار (۱۰ فوت یا ۳ متر)

بلندتر، قدرتمندتر

اگر کابل لایتنینگی با سرعت شارژ سریع می‌خواهید که از این سر تا آن سر اتاق‌تان را پوشش داده (و به داد فردی غرق در مکاشفه برسد)، این کابل مخصوص شماست.

قیمت ۴۵ دلار در سایت نوماد

 

این کابل برای چه کسانی مناسب است: کسانی که می‌خواهند آیفون خود و دیگر دستگاه‌های دارای پورت لایتنینگ را با سریع‌ترین حالت ممکن شارژ کنند و کسانی که کابلی بلندتر و قدرتمندتر از کابل یو.اس.بی C به لایتنینگ PowerLine II محصول آنکر را ترجیح می‌دهند.

چرا این کابل عالی استکابل یو.اس.بی C به لایتنینگ نوماد با غلاف کولار (۱۰ فوت یا ۳ متر) هم درست مثل کابل‌های شرکت آنکر می‌تواند در کنار شارژری مناسب با سریع‌ترین سرعت ممکن دستگاه‌ها را شارژ کند و همچنین گواهی تأییدیه MFi را دارد. بعلاوه این کابل با اندازه ۱۰ فوتی بزرگ خود می‌تواند تمام قسمت‌های کاناپه شما را پوشش دهد. من به عنوان کسی که تا همین اواخر از تخت خوابی بلند استفاده می‌کردم به شما می‌گویم که طول بیشتر واقعاً یک ویژگی تعیین کننده است و البته ویژگی‌ است که به ندرت در بین کابل‌های یو.اس.بی C به لایتنینگ پیدا می‌شود.

گرچه معمولاً تصور ما این است که بدنه‌ پارچه‌ای کابل ارزش تعریف کردن ندارد اما نوماد قدرتمندترین غلاف را در بین تمام کابل‌ها دارد. این غلاف از روکش کولار ضخیم و دو رشته‌ای ساخته شده است که به نظر نسبت به مواد نایلونی معمول کمتر در معرض خوردگی و گره خوردن قرار دارد. سری‌های پلاستیکی کابل محکم بوده و برای انعطاف‌پذیری بیشتر در محل اتصال برآمدگی‌های کوچکی دارد. رابط‌های فلزی نوماد، درست مثل نمونه توصیه شده از محصولات آنکر، اتصال مقاومی با اکثر پورت‌های لایتنینگ و یو.اس.بی C برقرار می‌کند.

نوار لاستیکی نگه دارنده کابل نوماد نیز مقاوم‌تر از کابل‌های دیگر است و برآمدگی‌های ضخیمی دارد که باعث قفل شدن کامل کابل می‌شود و از باز شدن آن جلوگیری می‌کند.

گرچه ضمانت آن مطابق با ضمانت مادام العمر آنکر نیست اما با این حال ضمانت پنج ساله نوماد بسیار طولانی‌تر از ضمانت اکثر کابل‌های بررسی شده توسط ما است.

 

کابل نوماد نوار نگه دارنده لاستیکی دارد تا بتواند آن را کاملاً در حالت جمع شده حفظ کند.

عکس از: سارا کوبوس

نقص‌هایی که البته خیلی جدی نیستند: چون این کابل بلندتر و محکم‌تر از دیگر کابل‌های بررسی شده توسط ما است، به اندازه کافی جمع و جور نیست و نمی‌توان آن را در جیب یا کیف پول قرار داد. اما اگر قرار است همیشه در جایی مشخص از کابل نوماد استفاده کنید یا اگر فضای کافی در کوله خود دارید، این ویژگی خیلی برای شما آزار دهنده نخواهد بود. کابل نوماد تنها یک رنگ (مشکی) داشته و بیشترین قیمت را در بین تمام کابل‌های بررسی شده توسط ما دارد اما اگر سریع‌ترین سرعت شارژ، بیشترین اندازه و دوامی بی‌نظیر می‌خواهید، این کابل بهترین انتخاب برای شما است.

 

 

بهترین کابل یو.اس.بی A به لایتنینگ

 

عکس از: آنکر

یک انتخاب عالی دیگر

 

کابل یو.اس.بی A به لایتنینگ PowerLine II آنکر (۶ فوت)

بهترین کابل لایتنینگ برای پورت‌های یو.اس.بی A

این کابل گواهی تأیید MFi و ساختی مقاوم دارد و گرفتن آن با دو انگشت راحت است و ضمانتی مادام العمر دارد. اندازه ۶ فوتی آن به اندازه‌ای بلند هست تا از پریز برق روی دیوار تا میز پاتختی یا میز کار شما برسد.

*قیمت ۱۵ دلار در سایت آمازون

* در زمان انتشار این مقاله قیمت آن ۱۴ دلار بود.

موجود در اندازه‌های دیگر: ۱ فوت، ۳ فوت و ۱۰ فوت

 

این کابل برای چه کسانی مناسب است: کسانی که دستگاه‌هایشان پورت یو.اس.بی C ندارد و یا به کابلی با بیشترین سرعت نیاز ندارند ولی با این حال می‌خواهند کابلی عالی برای شارژ دستگاه‌های خود داشته باشند.

 

 

کابل یو.اس.بی C به لایتنینگ آنکر (چپ) غلاف و بست مهار کننده یکسانی با کابل یو.اس.بی A به لایتنینگ (راست) دارد. عکس از: سارا کوبوس

 

چرا این کابل عالی است: کابل یو.اس.بی A به لایتنینگ PowerLine II آنکر (۶ فوت) بهترین کابل یو.اس.بی A به لایتنینگی است که ما پیدا کردیم. این کابل گواهی تأیید MFi را دارد، بنابراین اپل تأیید کرده که این کابل می‌تواند از بیشترین سرعت‌های شارژ (در کنار شارژری با قابلیت حداکثر توان ۱۲ وات) و نرخ انتقال داده کامل یو.اس.بی ۲ (۴۸۰ مگابیت بر ثانیه) برای تمام دستگاه‌های این شرکت‌ پشتیبانی کند.

این کابل در اندازه‌های متنوعی ارائه می‌شود و بنابراین با نیازهای مختلفی سازگاری دارد. اندازه ۱ فوتی و ۳ فوتی آن به اندازه کافی کوچک و جمع و جور هستند که بتوانید آن را جمع کرده و با خود حمل کنید. اندازه ۶ فوتی آن به اندازه کافی بلند هست که بدون زحمت از دیوار تا میز کار، میز پاتختی یا اوپن آشپزخانه را پوشش دهد. و اندازه ۱۰ فوتی آن با طول بیشتر خود دسترسی به دورترین پریزهای برق را امکان‌پذیر می‌کند.

کابل یو.اس.بی A به لایتنینگ PowerLine II مثل کابل یو.اس.بی C به لایتنینگ PowerLine II سری صاف و در عین حال چسبنده دارد. سری‌های آن بهترین اندازه (جادار)، شکل (قوسی) و بافت را برای گرفتن با دو انگشت در زمان اتصال و بیرون کشیدن کابل دارند. رابط‌های فلزی به راحتی در پورت‌های مد نظر جا می‌گیرند و وقتی که وارد پورت شوند اتصال مقاومی را برقرار می‌کنند. همچنین نواری از جنس پارچه چسبی دارند تا بتواند کابل را به صورت دسته شده و مرتب نگه دارد.

اندازه‌های ۳ فوتی و ۶ فوتی این کابل نسبت به گزینه‌های دیگر ما از رنگ‌های متنوع‌تری مثل مشکی، سفید، قرمز و آبی پشتیبانی می‌کنند و در زمان نوشتن این مقاله قیمت کمتری هم داشتند. بعلاوه این کابل‌ها ضمانت مادام العمر شرکت آنکر را دارند.

نقص‌هایی که البته خیلی جدی نیستند: با استفاده از این کابل نمی‌توانید به سریع‌ترین سرعت شارژ دسترسی داشته باشید؛ کابل یو.اس.بی C  به لایتنینگ (یعنی بهترین انتخاب ما  و گزینه انتخابی سطح بالا ) می‌تواند تا سه برابر سریع‌تر گوشی آیفون را شارژ کند. اما اگر در حال حاضر شارژر دیواری یا پاور بانکی بدون کابلی با سریع‌ترین سرعت شارژ پورت‌ یو.اس.بی C در خانه دارید، یا اگر می‌خواهید کابل یو.اس.بی A به لایتنینگی را به عنوان پشتیبان داشته باشید، این گزینه بهترین انتخاب شما خواهد بود.

 

بهترین کابل ۳ در ۱ با پورت‌های لایتنینگ، میکرو یو.اس.بی و یو.اس.بی C

 

عکس از: مایکل مورتا

 

یک انتخاب عالی دیگر

 

کابل ۳ در ۱ PowerLine II آنکر

سه پورت، یک کابل

این کابل سه در یک و مناسب سفر می‌تواند به دستگاه‌های با پورت‌های میکرو یو.اس.بی، یو.اس.بی C  و لایتنینگ متصل شود.

*قیمت ۱۸ دلار در سایت آمازون

 

این کابل برای چه کسانی مناسب است: یک کابل سه در یک در اصل یک کابل یو.اس.بی A به میکرو یو.اس.بی با آداپتورهای لایتنینگ و یو.اس.بی C  است که با اتصالی کوتاه به هم وصل شده‌اند. این کابل با اتصال آداپتور لایتنینگ به سر میکرو-یو.اس.بی به یک کابل یو.اس.بی A به لایتنینگ تبدیل می‌شود. حال اگر جای آن را با یو.اس.بی C عوض کنید، یک کابل یو.اس.بی A به یو.اس.بی C خواهید داشت. توصیه نمی‌کنیم که برای استفاده روزمره از کابل‌های سه در یک استفاده کنید چون حجم اضافی دارند و ممکن است استفاده از آن‌ها آزار دهنده باشد اما وقتی نمی‌خواهید در سفر سه کابل مجزا با خود حمل کنید و یا می‌خواهید کابلی پشتیبان در کشوی میز خود داشته باشید این کابل انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود.

چرا این کابل عالی است: از بین تمام کابل‌های سه در یک مورد بررسی، کابل سه در یک PowerLine II آنکر تفاوت آشکاری با بقیه داشت. این کابل گواهی تأیید MFi را داشته (که یعنی می‌توانید اطمینان داشته باشید آداپتور لایتنینگ به خوبی با دستگاه‌های آی‌.او‌.اس کار می‌کند) و قدرتمند بوده و ساخت خوبی دارد و بعد از دو سال استفاده موردی باز هم عملکرد بی‌نقصی خواهد داشت.

کابل ۳ در ۱ آنکر همان غلاف و سبک سری‌های (راحت، ظاهر صاف، لاستیک چسبنده) دیگر کابل‌های PowerLine II را دارد که البته ما عاشق آن هستیم. کابل ۳ در ۱ حتی با حجم اضافه شده آداپتورها، یعنی یک فیش یو.اس.بی C و یک فیش لایتنینگ که به وسیله سیم‌هایی به بدنه اصلی کابل متصل شده‌اند، ظاهر نازکی دارد و جمع کردن و جا دادن آن در کیف آسان است. سادگی اتصال و قطع اتصال آداپتورهای آن به ساده‌ترین شکل ممکن انجام می‌شوند و وقتی هم که متصل می‌شوند ارتباط مقاومی را ایجاد می‌کنند.

کابل ۳ در ۱ آنکر در دو رنگ مشکی و سفید عرضه می‌شود و ضمانت مادام العمر آنکر را هم دارد.

نقص‌هایی که البته خیلی جدی نیستند: تمام کابل‌های سه در یک که هدفشان حل مشکل استانداردهای مختلف برای کابل‌‌ها و رابط‌های معمول است، محصولی با ظاهری نه چندان زیبا هستند. اما اگر مرتباً از تمام پورت‌ها (میکرو-یو.اس.بی، یو.اس.بی C و لایتنینگ) استفاده می‌کنید و از اینکه سه کابل را با خود حمل کنید متنفر هستید، این کابل بهترین راه‌حل برای شما است. این کابل تنها در یک اندازه عرضه می‌شود اما این مووضع مسئله مهمی نیست چون بهترین کاربرد این کابل برای سفرها است و بلند بودن کابل احتمالاً‌ قرارگیری آن در جیب را مشکل می‌سازد. امیدواریم آداپتورهای لاستیکی کابل ۳ در ۱ آنکر از مواد مقاومی ساخته شده باشند چون با اینکه هنوز هیچکدام از آن‌ها را خراب نکردیم اما می‌ترسیم استفاده مکرر و روزانه از آن‌ها سبب پاره شدن رابط‌ها شود. کابل ۳ در ۱ بندی از جنس پارچه چسبی ندارد و سرعت شارژ آن هم به اندازه برترین انتخاب ما  و گزینه انتخابی سطح بالای ما نیست. اما تصور ما این است که برای داشتن تنوع بیشتر، الزام برقراری چنین توازناتی معقول است.

 

چرا باید به ما اعتماد کنید

من صدها کابل و آداپتور و همچنین دیگر لوازم شارژی مثل محافظ‌های برق، باتری‌های AA و AAA با قابلیت شارژ دوباره و شارژرهای خورشیدی را برای وبسایت وایرکاتر بررسی کردم. همچنین برای نسخه قبلی این راهنما از لی جانسون، یکی از مهندسان قبلی ناسا، مشورت گرفتیم.

 

انتخاب‌های ما چطور انجام شده‌اند

ما برای پیداه کردن کابل‌های لایتنینگ با دسترسی وسیع، سایت‌های آمازون، گوگل شاپینگ و دیگر فروشنده‌های بزرگ را زیر و رو کردیم. عملاً صدها برند به عنوان فروشنده کابل‌های لایتنینگ فعالیت می‌کنند، بنابراین برندهایی را که اسمی از آن‌ها نشنیده بودیم و یا برندهایی را که حضور کم رنگی در فضای آنلاین داشتند، کنار گذاشتیم. بنابر تجربه ما، برندهایی که کمتر شناخته شده هستند راه دشوارتری برای حفظ محصول خود در بازار و ارائه پشتیبانی کافی به مشتریان دارند. و اینکه اغلب قیمت کابل‌های شرکت‌های شناخته شده اندکی بیشتر است.

در مرحله بعد گستره جستجوی خود را بر اساس معیارهای زیر محدودتر کردیم:

  • الزام به داشتن گواهی تأیید MFi:این گواهی از ظرف شرکت اپل صادر می‌شود و این موضوع را بیان می‌کند که محصول شرکت ثالث استانداردهای اپل را محقق کرده و این یعنی آن محصول عملکرد بهینه‌ای را از نظر قابلیت‌های شارژ و انتقال داده‌ها برای محصولات اپل تضمین می‌کند.
  • الزام به عرضه در انواع اندازه‌ها:بعضی‌ها دوست دارند شارژری داشته باشند که کوتاه و نازک بوده و برای جابه‌جایی مناسب باشند و بعضی‌ها کابل بلندتری را ترجیح می‌دهند که طول آن از شارژر دیواری تا کاناپه‌ یا میزی دور را پوشش می‌دهد. الزام ما به این صورت بود که هر کابل باید در دو یا تعداد اندازه بیشتری عرضه شود.
  • الزام به داشتن ضمانت یک ساله (یا بیشتر):ضمانتی طولانی‌تر برای محصولی که احتمالاً قرار است هر روز از آن استفاده کنید، بهتر است. تصور ما این است که یکسال حداقل زمان برای تصمیم‌گیری در این رابطه است که کابل می‌تواند نیازهای شما را محقق می‌کند یا خیر.

ترجیح ما این بود که تمام گزینه‌های انتخابی در چندین رنگ عرضه شده باشند اما الزامی در این کار نبود. ما بازه قیمتی مشخصی تعیین نکرده بودیم اما چون اکثر کابل‌ها قیمتی کمتر از ۱۰ دلار دارند، گزینه‌هایی با قیمت بیشتر از این مقدار باید ویژگی‌هایی منحصر به فردی مثل ضمانت مادام العمر و غلاف بسیار مقاوم داشته باشند تا برای بررسی ما انتخاب شوند.

 

بررسی‌های خود را چطور انجام دادیم

بر اساس بررسی قبلی ما از کابل‌های لایتنینگ که ۴۰ کابل را برای یکی از مهندسان قبلی ناسا ارسال کردیم و او این کابل‌ها را باز کرد تا اجزای داخلی آن‌ها را بررسی کند، دریافتیم که اختلافات کمی بین قابلیت‌های شارژ و انتقال داده آن‌ها وجود دارد. هر کابل لایتنینگ دارای گواهی MFi باید توانایی پشتیبانی حداکثر ۱۲ وات توان شارژ (یا برای کابل یو.اس.بی C به لایتنینگ تا ۱۸ وات) و نرخ انتقال داده یو.اس.بی ۲ (تا ۴۸۰ مگابیت بر ثانیه) را داشته باشد.

بنابراین در دوره‌های بعدی تست عمدتاً روی کیفیت ساخت غلاف و سَری‌ها تمرکز کردیم که تفاوت‌های زیادی در بین کابل‌ها دارند و مطمئن شدیم که رابط‌های فلزی اتصال کاملاً مقاومی را با پورت‌ها برقرار می‌کنند.

همچنین اگر کابل وسیله جانبی (مثل نوار از جنس پارچه‌ چسبی برای جمع کردن کابل) یا ویژگی اضافی (مثلاً لامپ LED کوچکی که نشان می‌دهد دستگاه شما در حال شارژ است) داشت، کیفیت ساخت و کارآمدی آن را هم بررسی کردیم.

 

روند رقابت

کابل‌های یو.اس.بی C به لایتنینگ

کابل یو.اس.بی C به لایتنینگ PowerLine+ II شرکت آنکر (۳ فوت) و کابل بلند یو.اس.بی C به لایتنینگ PowerLine+ II شرکت آنکر (۶ فوت) تقریباً فرقی با همتایان PowerLine II خود ندارند و تنها فرق‌شان این است که کابل‌های PowerLine+ II غلاف نایلونی دو رشته دارند ولی در کابل‌های PowerLine II از لایه‌نشانی لاستیکی استفاده شده است. تصور ما این است که غلافی متفاوت نکته خاصی به تجربه کاربری اضافه نمی‌کند و فقط این کابل‌ها چند دلار گران‌تر هستند و به هیمن دلیل انتخاب نشده‌اند. اما اگر ترجیح می‌دهید از غلافی پارچه‌ای استفاده کنید (و طول بیشتر و ضخیم‌تر نوماد را نمی‌خواهید) باید این کابل‌ها را تهیه کنید.

گرچه کابل یو.اس.بی C بِلکین بوست چارج (۴ فوت)،  کابل یو.اس.بی C به لایتنینگ کانکس پرمیوم دورابرید (۴ فوت) و کابل یو.اس.بی C  به لایتنینگ راوپاور (۳ فوت) در بررسی ما تقریباً معادل با کابل‌های آنکر بودند، اما تصور ما این است که سری‌های آن‌ها به اندازه کافی مقاوم و خوش‌دست نیست.

تصور ما این بود که طبق بررسی‌های ما، سری‌های کابل یو.اس.بی C به لایتنینگ کانکس پرمیوم دورابرید (۴ فوت) به اندازه سری‌های کابل‌های آنکر قدرتمند و خوش‌دست نبودند. بعلاوه اینکه قیمت آن‌ها از محصولات آنکر بیشتر است.

کابل یو.اس.بی C به لایتنینگ نوماد با ساخت کولار (۵ فوت یا ۱.۵ متر) ساختار مقاومی شبیه به نسخه با اندازه ۱۰ فوت دارد. اما چون طول آن نصف است نمی‌توان از آن در موقعیت‌های دور از پریز استفاده کرد و همچنین برای قرار گرفتن در جیب یا کیف پول خیلی بزرگ است.

علاوه بر این مدل‌ها، ۱۵ کابل‌ یو.اس.بی C به لایتنینگ دیگر از اپل، بِلکین، ایزی‌آک، ای.اس.آر، گریفین، لیکون، مون‌کَربن، موفی، نیمبل، اسکاش، یوگرین و ایکس‌سِنْتز را با گزینه‌های انتخابی خود مقایسه کردیم که هیچکدام از آن‌ها ترکیب کیفیت ساخت، قیمت، اندازه‌های مختلف، قابلیت جابه‌جایی و ضمانت چند ساله گزینه‌های انتخابی ما را ندارند.

ما کابل شارژ یو.اس.بی C به لایتنینگ ساتشی را بدون بررسی آن کنار گذاشتیم چون تنها یک اندازه (۶ فوتی) و قالب غلاف (نایلون سیاه و سفید) دارد.

 

کابل‌های یو.اس.بی A به لایتنینگ

ما کابل یو.اس.بی A به لایتنینگ PowerLine آنکر (۱۰ فوت)، کابل یو.اس.بی A به لایتنینگ PowerLine آنکر (۶ فوت) و کابل یو.اس.بی A به لایتنینگ PowerLine آنکر (۳ فوت) را با همتایان PowerLine II مقایسه کردیم اما دریافتیم که راحتی استفاده از سری‌های آن‌ها در درجه پایین‌تری قرار دارد. بعلاوه، این کابل‌ها ضمانتی ۱۸ ماهه دارند (اما ضمانت همتایان‌شان مادام العمر است).

همچنین کابل یو.اس.بی A با رابط لایتنینگ PowerLine III آنکر (۶ فوت) و کابل یو.اس.بی A با رابط لایتنینگ PowerLine IIIآنکر (۳ فوت) را با کابل‌های PowerLine III آنکر مقایسه کردیم اما (این بار هم) دریافتیم که اتصال و بیرون کشیدن سری‌های PowerLine II راحت‌تر از کابل‌های دیگر است.

سی‌.ان‌.ان گزارش داده که تعدادی از محصولات آمازون‌بِیسیْکز، از جمله گزینه قبلی اقتصادی ما یعنی کابل لایتنینگ به یو.اس.بی A آمازون‌بیسیکز مستعد انفجار، آتشسوزی یا انتشار دود، ذوب شدن یا ایجاد اختلالات الکتریکی هستند. ما نظرات مشتریان آمازون درباره این کابل را بررسی کردیم و به خاطر حجم نظرات درباره آتشسوزی، داغ شدن و ذوب شدن، دیگر استفاده از آن را توصیه نمی‌کنیم.

در بررسی قبلی، دریافتیم که پوشش نایلون دو رشته‌ای کابل یو.اس.بی A به لایتنینگ PowerLine+ II آنکر (موجود به اندازه‌های ۱ فوت، ۳ فوت، ۶ فوت و ۱۰ فوت) در مقایسه با همتایان دارای پوشش لاستیکی سبب بهبود افزایش تجربه کاربری نمی‌شود. چون قیمت این کابل‌ها چند دلار بیشتر از گزینه‌های انتخابی ما است و دیده شده که این ماده بعد از استفاده طولانی فرسوده شده یا (مانند لباس پشمی) شل می‌شود، تصمیم گرفتیم دیگر آن‌‌ها را بررسی نکنیم.

همچنین تصمیم گرفتیم بدون بررسی کابل‌های لایتنینگ به یو.اس.بی اپل (۰.۵ متر، ۱ متر و ۲ متر) آن‌ها را کنار بگذاریم (گرچه کوچک‌ترین اندازه این کابل همراه محصولات اپل عرضه می‌شود و ما خیلی زیاد از آن استفاده کرده‌ایم) چون سری‌های آن‌ها واقعاً نرم و ضعیف است و قیمت آن‌ها بیشتر از کابل‌های بررسی شده توسط ما است.

ما کابل‌های یو.اس.بی A به لایتنینگ مونوپرایس و یو.اس.بی A به لایتنینگ مونوپرایس سری سِلِکت را هم بدون بررسی کنار گذاشتیم چون سری‌های آن‌ها کوچک و زاویه‌دار است (و بهترین گزینه برای گرفتن با دو انگشت نیستند) و تنها از طریق وبسایت شرکت به فروش می‌رسند.

ما کابل یو.اس.بی موشی با رابط لایتنینگ (۳.۳ فوت) و کابل یو.اس.بی موشی با رابط لایتنینگ (۱۰ فوت) را هم بدون بررسی کنار گذاشتیم چون سری‌های آن‌ها کوچک و زاویه‌دار است و ضمانتی یک ساله دارند و قیمت آن‌ها بیشتر از اکثر مدل‌های بررسی شده توسط ما است.

همچنین کابل‌ XL نِیْتیو یونیون بِلت و کابل نایت را هم بدون بررسی کنار گذاشتیم چون قبلاً همتایان یو.اس.بی C آن‌ها را بررسی کرده بودیم و متوجه شدیم که بند دکمه‌ای چرمی کابل ظاهر از مد افتاده‌ای به آن می‌بخشد و پوشش سنگین آن نیز هیچ ارزش خاصی به آن اضافه نمی‌کند. بعلاوه، نایلون سیاه و سفید (که غلاف هر دو کابل از آن ساخته شده) به راحتی گره می‌خورد و سری‌ها هم زوایه‌دار بودند و گرفتن این سری‌ها برای اتصال و بیرون کشیدن کابل راحتی لازم را ندارند.

کابل‌ یو.اس.بی A به لایتنینگ نوماد با ساخت کولار (۵ فوت یا ۱.۵ متر) را هم بدون بررسی کنار گذاشتیم چون برای استفاده در کنار اکثر میزهای کاری کوتاه است و همچنین به عنوان شارژری همراه بسیار بزرگ است.

کابل لایتنینگ نوع کولار نوماد (۱۰ فوت یا ۳ متر) را هم بدون بررسی کنار گذاشتیم چون با قیمت این کابل می‌توانید به کابلی با سریع‌ترین سرعت شارژ دسترسی پیدا کنید. به جای آن به یکی از گزینه‌های انتخابی برتر یا سطح بالا و شارژر یو.اس.بی C فکر کنید.

 

کابل‌های سه در یک (میکرو-یو.اس.بی، یو.اس.بی C و لایتنینگ)

بعد از کابل سه در یک آنکر، کابل یو.اس.بی A به میکرو یو.اس.بی، یو.اس.بی C، لایتنینگ مونوپرایس در رتبه بعدی قرار دارد که گواهی تأیید MFi را داشته و ضمانت مادام العمر ارائه می‌دهد. این کابل طراحی جمع و جوری دارد و در بررسی‌های ما اتصال و بیرون کشیدن آداپتورهای پلاستیکی آن بسیار راحت انجام ‌شد. اما رابط‌های فلزی مونوپرایس در زمان اتصال به پورت‌های مربوطه پایداری کمتری داشتند و همین امر می‌نواند به قطعی‌هایی در شارژ یا انتقال داده‌ها منجر شود.

کابل یونیورسال یو.اس.بی A نوماد (۱.۵ متر) مثل کابل سه در یک آنکر گواهی تأیید MFi داشته و رابط‌های آن در بررسی‌های ما اتصال پایداری به پورت‌های مختلف برقرار می‌کردند. این کابل ۵ فوتی به اندازه ۲ فوت بزرگ‌تر از برترین کابل انتخابی ما است و با این حال وقتی دسته می‌شود شکل جمع و جوری دارد. غلاف کولار نوماد محکم‌ترین کابل بررسی شده ما بود و نوار لاستیکی آن نیز مقاوم است. اما آداپتورهای پلاستیکی این کابل بدترین نمونه در بین بررسی‌های ما (اتصال و بیرون کشیدن آن‌ها حسی شبیه به جنگ با حریفی سرکش داشت) و پارامتری تعیین کننده برای ما بود.

 

مراقبت و نگهداری

شما می‌توانید با کمی مراقبت عمر هر نوع کابلی را افزایش دهید. مهمتر از همه اینکه هنگام بیرون کشیدن کابل از پورت یو.اس.بی همیشه به جای خود کابل، سری آن را با دو انگشت بگیرید. انجام اینکار باعث کاهش تنش روی محل اتصال کابل و فیش می‌شود، نقطه‌ای که همیشه مستعد آسیب است.

 

روش گفته شده راه مناسبی برای بیرون کشیدن کابل است.

ویدیو: مایکل هسیون

همچنین پیشنهاد می‌کنیم وقتی که از آن‌ها استفاده نمی‌کنید، به جای اینکه آن‌ها را تا کرده و یا به شدت آن‌ها را خم کنید، خیلی آرام آن‌ها را جمع کرده و در گوشه‌ای قرار دهید. پیچش و تا کردن محکم کابل می‌تواند به سیم‌های فلزی درون کابل آسیب بزند و سبب عملکرد نامناسب و کاهش عمر آن شود. بندهای از جنس پارچه‌ چسبی آنکر که در اکثر کابل‌های این برند دیده می‌شوند، روشی عالی برای جمع کردن مناسب کابل‌ها هستند چون می‌توان به وسیله آن‌ها کابل‌ها را خیلی آرام جمع کرد. برای جاسازی امن کابل‌های شما، در راهنمایی‌های با عنوان «بهترین مرتب کننده‌ها برای کوله» و «بهترین ادوات برای مرتب‌سازی میز کار شما»، نکات بیشتری را مطرح کرده‌ایم.

 

 

 

منبع: نیویورک تایمز

سبد خرید
Your cart is currently empty.