مروری بر هدفون «Anker Soundcore Life Q20»

 

نظر ما:

برای کسانی که به دنبال قابلیت «حذف فعال سروصدا[۱]» (ANC) هستند، «Anker Soundcore Life Q20 ANC» نقطه‌ی شروع خوبی است. کیفیت صدا، عمر باتری و دکمه‌های کنترلی آن همگی مناسب بوده، ولی قابلیت حذف سروصدای آن کیفیت متوسطی دارد. در مقایسه با سایر هدفون‌های ANC موجود، این هدفون امکانات محدودتری دارد و به خوبی مدل‌های پرچم‌دار برند‌هایی چون «Bose» و «Sony» نیست؛ ولی «Soundcore Life Q20 ANC» مزایا و معایب خود را دارد.

مزایا:

  • عمر باتری آن عالی است.
  • خیلی راحت است.
  • کاربری آسان دکمه‌های کنترلی

 

معایب:

  • کیفیت متوسط قابلیت حذف سروصدا (ANC)
  • هیچ اپی برای سفارشی کردن ندارد.
  • قابلیت اتصال همزمان به چندین دستگاه[۲] را ندارد.

 

 

مروری ۳۰ ثانیه‌ای

 

اگر به دنبال هدفونی با امکانات اولیه و قابلیت حذف فعال سروصدا هستید، «Anker Soundcore Life Q20 ANC» انتخابی جذاب خواهد بود. در ازای قیمت پایین ۶۰ دلار (یا ۵۲ پوند)، هدفونی را خریداری می‌کنید که کیفیت صدای قابل قبولی داشته، با یک‌بار شارژ ۴۰ ساعت موسیقی پخش کرده و دارای قابلیت حذف فعال سروصداست.

فقط انتظارات خودتان را تعدیل کنید؛ چون «Anker Soundcore Life Q20 ANC» رقیب نیرومندی برای برند‌های برتر نیست.

در بحث کیفیت صدا، جنس مواد سازنده، کیفیت مونتاژ و بیشترین میزان حذف سروصدا، مدل‌های « Sony WH-1000XM4» و «Bose Noise Cancelling Headphones 700» هنوز هم پرچم‌داران این دسته هستند. حتی در مقایسه با مدل‌های قدیمی‌تر «Sony WH-1000XM3» و «Bose QC35II»، این مدل هدفون «انکر» هیچ شانسی نداشته و شما باید نسبت به پولی که پرداخت می‌کنید از دستگاه انتظار داشته باشید.

برای افرادی که به دنبال قابلیت‌های اولیه و نسبتاً خوب صوتی و حذف سروصدای محیطی هستند، «Anker Soundcore Life Q20 ANC» هدفونی مناسب است.

 

قیمت و دسترسی به این محصول

هدفون «Anker Soundcore Life Q20 ANC» هم‌اکنون در سراسر جهان با قیمت ۶۰ دلار آمریکا (۵۲ پوند یا تقریباً ۹۴ دلار استرالیا) در دسترس بوده و این مدل را به هدفونی کاملاً مقرون ‌به‌ صرفه و دارای قابلیت حذف سروصدای محیطی، تبدیل می‌کند.

به منظور ارزیابی بهتر، مدل «Plantronics Backbeat Pro 2»  با قیمت ۱۴۰ دلار آمریکا (۲۰۵ پوند یا ۱۸۰ دلار استرالیا)، هدفونی عالی و ارزان با قابلیت حذف سروصدای محیطی بوده و قیمت آن بیش از دوبرابر است. اما با توجه به کیفیت صدای بهتر «پلنترونیکس» و قابلیت‌هایی مانند پخش/ توقف اتوماتیک و اتصال همزمان به چندین دستگاه، در ازای قیمت بیشتر به قابلیت‌های بیشتری دسترسی دارید. با این حال در بحث عمر باتری، «انکر» از «پلنترونیکس» پیشی می‌گیرد (۳۰ ساعت در برابر ۲۴ ساعت).

طراحی

هیچ جایزه‌ای به طراحی «Anker Soundcore Life Q20 ANC» تعلق نمی‌گیرد، با این حال این گجت ساده و زیباست. تنها رنگ موجود، مشکی است؛ اما رنگ آن از نزدیک، بیشتر شبیه آبی یا خاکستری تیره‌ی متالیک است. جنس پلاستیکی، باعث سبکی و راحتی آن در استفاده طولانی مدت می‌شود؛ و درعوض باعث می‌شود که دستگاه ارزان قیمت به نظر برسد. همچنین باعث تعجب است که دکمه‌های آن هنگام فشرده شدن صدای بدی می‌دهند.

کسانی که دائماً در سفر هستند از این‌ واقعیت که گوشی‌های هدفون قابلیت دوران داشته و برای بسته‌بندی و مسافرت تا می‌شوند، راضی خواهند بود. اما جعبه‌ای برای نگهداری هدفون وجود ندارد و تنها یک کیسه در در بسته‌بندی موجود است که با استفاده از آن می‌توانید از خراشیده شدن هدفون در کیف‌تان جلوگیری کنید.

روی هرکدام از گوشی‌های هدفون دکمه‌های فیزیکی قرار دارند که این دکمه‌ها بزرگ بوده و استفاده از آن‌ها آسان است. در سمت چپ دکمه‌های روشن و خاموش/ اتصال و حذف سروصدای محیطی (ANC) قرار دارند. در سمت راست دکمه‌های پخش موسیقی قرار دارند که شامل یک دکمه‌ی چند منظوره است و این دکمه دستیار صوتی گوشی شما و «BassUp» (برنامه‌ی تقویت صدای بم شرکت انکر) را فعال می‌کند.

به جای استفاده از پورت رایج «USB-C»، عملیات شارژ دستگاه از طریق پورت «microUSB» انجام می‌شود که ناامید کننده است. همچنین در صورت تخلیه شارژ دستگاه، می‌توان با استفاده از جک ۳٫۵ میلی‌متری آنالوگ، از دستگاه به صورت سیمی استفاده کرد.

از نقطه‌نظر راحتی، این هدفون سبک است؛ چون بدنه‌ی آن پلاستیکی بوده و گوشی‌ها و هدبند آن از چرم مصنوعی بسیار باکیفیت ساخته شده است. در تجربه‌ای بسیار نادر، ما ساعت‌ها بدون وقفه از «Anker Soundcore Life Q20 ANC» استفاده کردیم و، حتی با اینکه عینک زده بودیم، اصلاً احساس خستگی نکردیم.

 

مشخصات

اجازه دهید ابتدا در مورد مهم‌ترین مشخصات صحبت کنیم: عمر باتری در حالتی که ویژگی «ANC» فعال باشد ۳۰ ساعت و در حالت غیرفعال «ANC» تا ۶۰ ساعت ذکر شده است؛ و در تستی که انجام دادیم، بدون هیچ مشکلی به میزان ۳۰ ساعت در حالت «ANC» فعال دست یافتیم.

خبر خوش اینکه وقتی شارژ گجت در حال تمام شدن باشد، می‌توان به سرعت شارژ آن را افزایش داد؛ «انکر» ادعا می‌کند که با ۵ دقیقه شارژ می‌توان تا ۴ ساعت به موسیقی گوش داد.

متاسفانه ویژگی حذف فعال سروصدای محیطی در «Anker Soundcore Life Q20 ANC» عالی نیست. در حالی که هدفون قابلیت حذف سروصدای آهسته در پس‌زمینه را داراست، نمی‌تواند به همان خوبی سروصدا با بیس کم یا فرکانس بالا را حذف کند. در حیطه‌ی حذف سروصدای محیطی، این برندهای «Sony» و «Bose» هستند که استاندارد‌ها را تعیین می‌کنند.

بلوتوث ۵ در این محصول «انکر» پشتیبانی می‌شود و ما هیچ مشکلی بابت قطع و وصل صدا مشاهده نکردیم. همچنین می‌توانستیم بدون کاهش قدرت سیگنال در داخل آپارتمان حرکت کنیم؛ هر چند اگر بخواهیم سیگنال از میان تعداد زیادی دیوار عبور کند، در نهایت با قطع ارتباط مواجه خواهیم شد.

 

کیفیت صدا

کیفیت صدای «Anker Soundcore Life Q20 ANC» خوب است، اما چیز خاص و هیجان انگیزی در مورد آن وجود ندارد. جزئیات زیادی در صدای خروجی وجود نداشته و بالانس صدا متمایل به بم است. این ویژگی باعث می‌شود که گوش دادن به آن در زمان‌ طولانی آسان شود، زیرا صدا خسته‌کننده نیست. اما کسانی که انتظار شنیدن جزئیات بیشتری در موسیقی دارند، ناامید خواهند شد.

متاسفانه «انکر» برای تنظیم اکولایزر هدفون، اپلیکیشنی ارائه نکرده و شما محدود به تنظیمات پیش‌فرض «انکر» هستید. هرچند هدفون دارای ویژگی «BassUp» است که صدای بم دستگاه را تقویت می‌کند، اما پیشنهاد می‌کنیم که این ویژگی را خاموش کنید؛ چون صدای ناخوشایندی ایجاد می‌کند. صدای بم دستگاه تا حدودی نامفهوم است و ویژگی «BassUp» این مشکل را بدتر می‌کند.

آیا باید «Anker Soundcore Life Q20» را خریداری کنید؟

 

دستگاه را خریداری کنید اگر…

دنبال هدفونی ارزان و دارای قابلیت پایه‌ای حذف سروصدای محیطی هستید:

با وجود قیمت کم ۶۰ دلار آمریکا (۵۲ پوند یا ۹۴ دلار استرالیا)، نمی‌توان نسبت به «Anker Soundcore Life Q20 ANC» زیاد سخت‌گیر بود. این هدفون برای کسانی که اولویت‌شان داشتن گجتی با حداقل استاندارد‌ و قیمت مناسب است، گزینه مناسبی محسوب می‌شود.

راحتی و عمر باتری برای شما مهم است:

تجربه‌ی ما در بیش از ۳۰ ساعت استفاده از هدفون و در بازه‌ی زمانی چند هفته نشان داد که استفاده از این گجت، در حالی که عینک نیز به چشم داشتیم، باعث ایجاد خستگی نمی‌شود؛ که این موضوع بسیار نادر است.

 

 

دستگاه را خریداری نکنید اگر…

به دنبال قابلیت حذف سروصدای محیطی درجه یک یا کیفیت صدای عالی هستید:

باعث تعجب نیست که هدفون‌های خیلی گران‌تر، باعث می‌شوند کیفیت صدای بهتر، ویژگی‌های بیشتر و قابلیت «حذف فعال سروصدای محیطی» مؤثرتری را تجربه کنید.

به دنبال محصول رقیبی چون «Sony WH-1000XM4» یا «Bose QC35» هستید:

هنوز هم بازار پرچم‌داران هدفون‌های «ANC»، در کنترل کامل شرکت‌های «Bose» و «Sony» است. محصولات آن‌ها دارای کیفیت صدا و حذف سروصدای محیطی بهتری بوده و قابلیت‌های بسیار بیشتری را، برای دستیابی به تجربه‌ای دلنشین در استفاده از گجت، ارائه می‌کنند.

 

[۱] active noise cancellation

[۲] multipoint pairing

 

 

منبع: TechRadar

سبد خرید
Your cart is currently empty.